استاندار گیلان:

ساخت راه آهن رشت - آستارا امسال آغاز می شود

آستارا - ایرنا - استاندار گیلان گفت: هم زمان با افتتاح راه آهن قزوین - رشت در اواخر امسال، عملیات ساخت راه آهن رشت - آستارا نیز با هدف تکمیل کریدور شمال - جنوب آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مصطفی سالاری عصر سه شنبه در بازدید از راه آهن آستارا افزود: در هفته آینده مسیر خط ریلی رشت-آستارا تعیین خواهد شد و مطالعات فنی و مهندسی آن انجام شده و دولت از این طرح حمایت می کند.
وی بیان کرد: راه آهن آستارا - آستارا مهم ترین طرح مشترک ایران و آذزبایجان است و رفع موانع آن با جدیت پیگیری می شود.
سالاری اظهار کرد: خط آهن رشت - آستارا، حلقه اتصال کریدور شمال - جنوب است و باید از بارانداز راه آهن آستارا برای ارتباط با کشورهای همسایه استفاده شود و به زودی، بستر الحاق راه آهن به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا فراهم خواهد شد.
استاندار گیلان گفت: راه آهن آستارا - آستارا ارتباط خلیج فارس با کشورهای آسیای میانه و حاشیه دریای خزر را تسریع کرده و نقش مهمی در کاهش هزینه های حمل و نقل خواهد داشت.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی دو کشور متعهد شده بودند و این طرح در فروردین امسال به بهره برداری رسید.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال