وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان:

ساخت اتوبان بین آستارای ایران و آذربایجان مطالعه شده است

آستارا - ایرنا - وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: کشور ما علاوه بر ساخت خط ریلی آستارا و بارانداز آن در ایران، برای توسعه روابط تجاری در نظر دارد اتوبان آستارا - باکو را به آستارای گیلان وصل کند و مطالعات مقدماتی آن نیز انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا شاهین مصطفی اف عصر سه شنبه پس از بازدید از راه آهن آستارا و نشست با وزیر راه و شهرسازی ایران در هتل اسپیناس آستارا افزود: در دیدار آینده رئیسان جمهوری ایران و آذربایجان قرارداد ساخت این اتوبان منعقد خواهد شد تا حمل و نقل و تردد در مرز آستارا با سهولت انجام شود.
وی اظهار کرد: روابط اقتصادی ایران و آذربایجان با ایجاد خط ریلی آستارا - آستارا، تقویت و در سال جاری 260 هزار تن کالا از بارانداز راه آهن آستارا حمل و نقل شده و بارانداز تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد.
مصطفی اف ادامه داد: جمهوری آذربایجان از طرح های اقتصادی مشترک با ایران حمایت می کند و در ماه مارس سال 2019 میلادی، اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و آذربایجان در باکو برگزار خواهد شد.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی دو کشور متعهد شده بودند و این طرح در فروردین امسال به بهره برداری رسید.
شهرستان آستارا با 91هزارنفر جمعیت در غرب گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال