10 هزار نخ سیگار قاچاق در آستارا کشف شد

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف 10 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق و دستگیری قاچاقچی 32 ساله آن در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نمازی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی، این محموله سیگار را روز گذشته از یک واحد صنفی کشف و قاچاقچی آن را به مراجع قضایی معرفی کردند.
وی افزود: ارزش سیگارها 40 میلیون ریال است و نظارت بر واحدهای صنفی آستارا در راستای حمایت از کالای ایرانی و مقابله با قاچاق، تشدید شده است.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف و توقیف چهار هزار و 300 کیلوگرم تخم مرغ فاسد و غیر بهداشتی و دستگیری یک نفر حامل آن در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ نمازی گفت: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی سه راه قلعه، این محموله را امروز حین اجرای طرح مقابله با کالای قاچاق و غیر بهداشتی در بازرسی از یک دستگاه خودروی کامیون در محور مواصلاتی اردبیل- آستارا کشف کردند.
وی افزود: متخلف 32 ساله این محموله دستگیر و به محاکم قضایی معرفی شد و تخم مرغ های فاسد به شبکه دامپزشکی آستارا تحویل داده شد.
وی اظهار کرد: این محموله 510 میلیون ریال ارزش داشت اما به دلیل نگهداری و بسته بندی غیر بهداشتی، فاسد شده بود و شهروندان در خرید فرآورده های خام دامی به تاریخ تولید و انقضای آن دقت و حتی الامکان از تخم مرغ های دارای نشان و بسته بندی استفاده کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و پنج هزار واحد صنفی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال