فرماندار: شرکت راه آهن خط ریلی آستارا را ایمن کند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: شرکت راه آهن ایران به ایمن سازی مسیر خط ریلی آستارا متعهد است و باید با توجه به حجم بالای تردد در محدوده آن، به تعهد خود عمل کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز دوشنبه در بازدید از رودخانه مرزی آستاراچای و پل ریلی آستارا-آستارا اظهار داشت: شرکت راه آهن ظرف یک ماه آینده باید با نصب فنس در محدوده آن در خاک ایران به ایمن سازی مسیر اقدام کند.
خط ریلی آستارا - آستارا بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، در فروردین امسال به بهره برداری رسید و محل تلاقی آن با محور آستارا - اردبیل، همواره شاهد تردد و ترافیک خودروهاست.
فرماندار آستارا با بیان این که واردات و صادرات کالاها از خط ریلی این شهرستان رونق گرفته و تاثیر زیادی بر اقتصاد منطقه گذاشته است از بازاریان خواست با ارائه طرح و ایده در شکل گیری داد و ستدهای نو همکاری کنند.
رنجکش ادامه داد: افراد مختلف در اراضی ملی، ساحلی و حوالی باغ پرندگان آستارا به ساخت و ساز اقدام کرده بودند و با همکاری اداره راه و شهرسازی و مراجع قضایی، پنج پرونده تخلف در دست بررسی است و به زودی به رفع تصرف آنها اقدام خواهد شد.
وی بیان کرد: رعایت حریم دریا در ساخت و سازها باید مورد توجه قرار گیرد و با هرگونه تصرف اراضی ملی برخورد قانونی خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 18 کیلومتر نوار ساحلی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال