تولید ماهی گرمابی در آستارا 52 درصد کاهش یافت

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: 40 تن ماهی گرمابی از اوایل مهرماه تا پایان آذرماه در مزارع پرورش ماهی این شهرستان تولید شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش یافته است.

صادق خاصی پور روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این میزان ماهی از چهار آب بندان و 2 مزرعه خاکی به مساحت حدود 30 هکتار، به ارزش چهار میلیارد ریال استحصال شد .
وی با بیان این که علت کاهش تولید، کاهش تعداد آب بندان هاست افزود:بیشتر ماهی های تولیدی کپور، آمور، فیتوفاک و بیگ هد بود و در مزارع و آب بندان ها برای 22 نفر به صورت مستقیم و 20 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.
رئیس اداره شیلات آستارا ادامه داد: به متقاضیان پرورش ماهی گرمابی، سردابی و خاویار در استخرهای پیش ساخته، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود و با توجه به کاهش ماهی استخوانی در دریای خزر، ماهی پرورشی در بازار جایگزین ماهیان استخوانی شده است.
خاصی پور گفت: سقف تسهیلات بانکی، 250 میلیون ریال با سود حدود شش درصد است و متقاضیان دارای منابع آب چاه، رودخانه و چشمه در محل سکونت خود به پرورش ماهی اقدام کنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و از منابع آبی متعدد و مناطق مستعد پرورش آبزیان برخوردار است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال