تشکل های مردم نهاد آستارا کارآفرینی می کنند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: هفت سازمان مردم نهاد برای آموزش اشتغال و کارآفرینی با مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا وحید خاصی پور در نشست با اعضای سازمان های مردم نهاد در اداره ورزش و جوانان آستارا افزود: سازمان ها به برگزاری دوره های آموزش اشتغال و فناوری اقدام خواهند کرد و سمن ها نیز با جمعیت هلال احمر و بهزیستی تفاهم نامه همکاری منعقد کرده اند.
وی ادامه داد: آستارا از نظر تعداد سمن ها رتبه دوم را بعد از رشت دارد و هر سازمان مردم نهاد در صورت ارائه طرح اشتغال، تا سقف یک میلیارد ریال از صندوق کارآفرینی امید تسهیلات ارزان قیمت دریافت خواهد کرد و تا پایان سال جاری 30 کارگاه آموزش مهارت ازدواج توسط سمن ها برگزار خواهد شد.
مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا هم در این جلسه گفت: در این تفاهم نامه سازماندهی مهارت های کسب و کار، بانک اطلاعاتی تشکل های غیردولتی و شناسایی نیازهای مهارتی برعهده سازمان های مردم نهاد آستاراست.
بهبود معاشکار ادامه داد: نظارت بر آموزش بازار کار، دوره های آموزشی، آزمون و صدور گواهینامه مهارت از تعهدات مرکز فنی و حرفه ای و جلب همکاری تشکل های غیردولتی با مرکز فنی و حرفه ای، برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی، تحقق شعار هر شهروند یک مهارت از تعهدات طرفین تفاهم نامه است.
مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا فعالیت خود را از سال 76 آغاز کرد و 340 نفر در رشته های تعمیر لوازم خانگی، برق، تراشکاری، مکانیک، تاسیسات، صنعت ساختمان، صنایع، بازرگانی و کارآفرینی آموزش می بینند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال