20 طرح آبخیزداری در گیلان اجرا می شود

آستارا - ایرنا - رئیس اداره آبخیزداری و حفاظت خاک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: 20 طرح آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال در استان در دست اجراست و با وجود کندی عملیات اجرا در فصول سرد، بیشتر آنها تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین محمدیان روز دوشنبه در نشست با دهیاران لوندویل آستارا در مسجد بابا حسن این بخش افزود: کنترل سیلاب، تغذیه سفره های زیر زمینی، افزایش آب چاه ها، توسعه کشاورزی و افزایش پوشش گیاهی از مهمترین مزایای طرح های آبخیزداری است و طرح های آبخیزداری گذشته، باعث جلوگیری از رانش زمین در مواقع سیلاب در شهرستان های فومن و رضوانشهر شده است.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا هم در این نشست گفت: در مسیر آبشار لاتون و دهستان چلوند لوندویل با اعتباری افزون بر هشت میلیارد و 560 میلیون ریال، طرح آبخیزداری اجرا می شود و احیای جنگل و پوشش گیاهی، مقابله با مهاجرت و رونق کشاورزی و دامپروری از هدف های آن است.
نسرین غزنوی افزود: تا پایان سال جاری برای مقابله با سیل و جلوگیری از فرسایش خاک، 660 متر مکعب دیواره سنگ چین در سه نقطه از مسیر آبشار لاتون و یک هزار و 624 متر مکعب دیواره در دهستان چلوند اجرا خواهد شد و همکاری دهیاران و شورای اسلامی لوندویل برای اجرای سریع و بهتر طرح ها لازم است.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است که 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون شامل می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124 /2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال