600 نفر در کتابخانه های آستارا رایگان عضو شدند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا گفت: 600 نفر به مناسبت هفته کتابخوانی، به صورت رایگان در کتابخانه های عمومی این شهرستان عضو شدند و تعداد اعضای فعال به سه هزار و 10 نفر رسید.

آرزو عباس زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر استقبال کنندگان از طرح عضویت رایگان کتابخانه ها، نوجوان و جوان هستند و در کتابخانه های پیامبر اعظم (ص) و شهید داوود نشاطی، علی بن ابی طالب (ع) و کتابخانه عمومی روستای ویرمونی عضو شدند.
وی ادامه داد: حدود 500 دانش آموز نیز از دو کتابخانه مرکز شهر آستارا بازدید کرده و با بخش های مختلف آن آشنا شدند و توسعه کتابخانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.
24 تا 28 آبان هفته کتاب است.
چهار کتابخانه آستارا با یک هزار و 500 متر مربع مساحت و 52 هزار و 661 جلد کتاب با 40 هزار عنوان، سه هزار عضو فعال دارد.

** کارگاه آموزش مهارت زندگی پیش از ازدواج در آستارا برگزار شد
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از برگزاری کارگاه آموزش مهارت های زندگی پیش از ازدواج، با شرکت حدود 50 نفر در دانشگاه پیام نور این شهرستان خبر داد.
وحید خاصی پور گفت: این دوره آموزشی روز گذشته (دوشنبه) با مشارکت سازمان مردم نهاد بانوان خلاق جوان آستارا برگزار شد و معیارهای شناخت همسر از بخش های متنوع آن بود.
وی افزود: شش سازمان مردم نهاد زیر نظر اداره ورزش و جوانان آستارا فعالیت می کنند و این شهرستان از نظر تعداد سمن، بعد از رشت رتبه دوم گیلان را دارد و کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف، جشنواره های بومی و محلی و پاکسازی طبیعت جزو برنامه های آنهاست.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال