جشن های هفته وحدت در آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - جشن های هفته وحدت مسلمانان در آستارا در آستانه سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) با حضور اهالی شیعه و سنی مردم و مسئولان در مساجد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا شامگاه دوشنبه در جشن وحدت در مسجد روستای اهل سنت قره سو بخش لوندویل گفت: تفرقه در امت اسلامی از دسیسه های برنامه ریزی شده دشمن است و مسلمانان باید با اتحاد و همبستگی در برابر توطئه دشمن ایستادگی کنند.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها منادی وحدت در جهان اسلام است و کسانی که بر طبل تفرقه شیعه و سنی می کوبند، مزدور دشمن هستند.
وی بیان کرد: تنها راه پیروزی مسلمانان در برابر کفار، چنگ زدن به ریسمان الهی و حفظ وحدت است و مسلمانان شیعه و سنی باید بر اصول مشترک خود پایبند باشند.
حجت الاسلام هیبت الله اسکندری امام جمعه اهل سنت قره سو نیز در این آئین با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) افزود: یاری خداوند در وحدت جماعت است و امت اسلامی باید برای بهره گیری از عنایت حق تعالی، اتحاد خود را حفظ کند.
وی اضافه کرد: اگر مردم وعده های الهی را باور کنند، علاوه بر کسب عزت و رحمت الهی، بسیاری از عقب ماندگی ها و مشکلات برطرف خواهد شد.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری به عنوان بزرگترین مدافع حقوق اهل سنت، بر وحدت شیعه و سنی تاکید دارند و توسعه و آبادانی مناطق مختلف کشورمان را شاهد هستیم.
اسکندری ادامه داد: تفرقه، تیشه به ریشه اسلام می زند و مسلمانان باید با آگاهی نسبت به نقشه های تفرقه افکنانه دشمن، از اختلاف دوری کنند.
مولودی خوانی و قرائت شعر در وصف پیامبر اسلام (ص) از دیگر بخش های این آئین بود.
12 تا 17 ربیع الاول به مناسبت ایام سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود 17 درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال