رئیس شورای اسلامی شهر آستارا:

ساخت بنا در اراضی آزادشده شهرداری غیرقانونی است

آستارا - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر آستارا گفت: ساخت و ساز در شهر باید مطابق طرح تفصیلی و قانونمند باشد و صدور مجوز احداث بنا در اراضی آزاد شده شهرداری غیر قانونی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سروش وظیفه عصر دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر آستارا در ساختمان شورا افزود: در سال های گذشته بخشی از ابنیه خیابان حکیم نظامی شرقی این شهر با هدف تعریض تخریب شده بود و شهرداری بدون در نظر گرفتن طرح تفصیلی، به آن محل پروانه ساخت و ساز صادر کرده است.
وی بیان کرد: وقتی شهرداری بنایی را تخریب و عرصه آن را آزاد می کند نباید دوباره در همان محدوده پروانه ساخت صادر کند و این امر توسعه شهری را مختل خواهد کرد.
وی اظهار کرد: مشارکت بخش خصوصی برای توسعه شهر موجب حمایت از توانایی های آن، مدیریت هزینه و افزایش کیفیت خدمات می شود.
وظیفه ادامه داد: شتاب اجرای طرح های عمران شهری به ویژه در زمینه گردشگری نیازمند تعامل بیشتر سازمان ها و دستگاه های متولی است.
وی افزود: ظرفیت تاریخی، طبیعی و تجاری آستارا موجب رغبت بخش خصوصی به سرمایه گذاری در آن شده و باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر آستارا ادامه داد: این شهر مرزی به عنوان یکی از چهار شهر گردشگرپذیر گیلان، مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است و افزایش خدمات رسانی در آن اهمیت دارد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرکز آن با جاذبه های گردشگری، اقتصادی و تاریخی جزو 20 شهر گردشگرپذیر ایران است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال