گفتمان های دینی در مدارس اهل سنت آستارا برگزار می شود

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا از آغاز برگزاری گفتمان های دینی در مدارس 10 روستای اهل سنت این شهرستان به مناسبت هفته وحدت خبر داد.

سجاد موسوی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این گفتمان ها با موضوعات دینی، احکام و قرآن با حضور معلمان و علمای اهل سنت در مدارس روستاهایی نظیر عنبران، چلوند، قره سو و عباس آباد برگزار می شود.
وی افزود: با توجه به ترفند دشمنان در قالب جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و تلاش آنها برای تضعیف باورها و اعتقادات دینی نوجوانان و جوانان برگزاری گفتمان های دینی مهم است.
وی بیان کرد: چهار هزار دانش آموز متوسطه در مسابقه درس هایی از قرآن شرکت کرده و 12 نفر به عنوان نفرات برتر استانی انتخاب شدند و ثبت نام از دانش آموزان برای مرحله شهرستانی مسابقات قرآن، عترت و نماز در مدارس آغاز شده است.
موسوی ادامه داد: نماز جماعت در مدارس دارای نمازخانه اقامه می شود و در سال تحصیلی جاری با همکاری حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر (عج) آستارا 25 نفر از طلاب جهت اقامه نماز جماعت در مدارس حضور پیدا می‌کنند.
وی یادآور شد: در سال تحصیلی 97-96 بیش از یک‌هزار و 300 جلد کتاب حفظ موضوعی، تفسیر قرآن، احکام صحیفه و نهج‌البلاغه در مدارس توزیع شد و امسال نیز ادامه خواهد داشت.
12 تا 17 ربیع الاول به مناسبت ایام سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع است و 17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه آن تحصیل می کنند و 17 درصد جمعیت این شهرستان را اهل سنت تشکیل می دهند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال