رئیس پلیس فتا غرب گیلان:

جرائم فضای مجازی ناشی از نبود آگاهی خانواده هاست

آستارا - ایرنا - رئیس پلیس فتا غرب گیلان گفت: بیشتر جرائم فضای مجازی ناشی از نبود آگاهی است و باید خانواده ها با افزایش معلومات نسبت به آن، فریب کاربران متخلف را نخورند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ستوانیکم هادی زارعی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی پدافند سایبری در فرمانداری آستارا افزود: فرهنگ سازی استفاده درست از فضای مجازی مهمترین راهکار پیشگیری از جرائم، اختلافات زناشویی و طلاق است.
وی بیان کرد: دشمنان با طراحی شبکه های مجازی قصد ضربه به کانون خانواده ها را دارند و باید به استفاده کودکان و نوجوانان از آن فضا حساس باشیم.
وی ادامه داد: ذخیره کردن نرم افزار و برنامه از سایت های غیر معتبر و ناشناس، خطرناک است و با هوشیاری پلیس فتای گیلان، کلاهبرداران و متخلفان زیادی دستگیر شده اند.
زارعی اظهار کرد: اعتماد بیش از حد به دیگران، نشر اطلاعات خصوصی در فضای مجازی، نداشتن اطلاعات بانکداری الکترونیک و در اختیار دیگران قرار دادن اطلاعات زمینه سوء استفاده مجرمان را در این فضا فراهم می کند.
رئیس پلیس فتا غرب گیلان افزود: برخی افراد تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی به راحتی در اختیار دیگران قرار داده یا مطالب خصوصی و خانوادگی را مطرح می کنند و باعث سوء استفاده متخلفان می شوند.
سامان ساسانیان معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم در این کارگاه گفت: باید به تهدیدات و آسیب های فضای مجازی آگاه باشیم و برگزاری کارگاه های آموزشی در این راستا موثر است.
وی افزود: مدیران ادارات، تصمیم گیر یا تصمیم ساز هستند و افزایش معلومات آنها نسبت به فضای سایبری، در اقدامات پیشگیرانه از تهدیدات بیگانه و مقابله با تخلفات رایانه ای ضروری است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال