مردم آستارا در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) عزاداری خیابانی کردند

آستارا - ایرنا - مردم مومن آستارا در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) با راه اندازی دسته عزاداری در خیابان های این شهر سوگواری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دسته عزاداری مردم آستارا روز جمعه از مقابل سپاه تا مصلی این شهر حرکت کرد و مردان و زنان سیاه پوش، در سوگ سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) اشک ماتم ریختند.
حضور تعدادی از شیعیان جمهوری آذربایجان بین عزاداران قابل توجه بود و بیشتر خیابان ها با پرچم های عزا سیاه پوش و تعداد زیادی از واحدهای تجاری آستارا تعطیل شد.
جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) نیز از روستاهای اطراف آستارا به زیارت آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان شتافتند.
امام جمعه آستارا در آئین سوگواری سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) گفت: دعوت به وحدت از خصوصیات امام حسن عسکری (ع) بود و پیروان خود را همواره به خودداری از تحریک فرقه های مختلف و هدایت به مکتب اهل بیت (ع) توصیه می کرد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه امام حسن عسکری (ع) در حفظ اعتقادات شیعه نقش موثری داشت، تصریح کرد: آن امام بزرگوار با ترویج و تبلیغ معارف اسلامی، در معرفی دین مبین اسلام نقش مهمی ایفا می کرد.
امام حسن عسکری (ع ) در سال 232 هجری در مدینه چشم به جهان گشود و در طول 29 سال عمر، به ترویج و تبلیغ اسلام پرداخت و در روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری قمری به شهادت رسید.
مداحی و ذکر مصیبت در سوگ سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) از جمله بخش های این آئین بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذبایجان واقع شده است.
7105 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال