امام جمعه آستارا: وحدت، رمز پیروزی مسلمانان است

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا گفت: وحدت و همدلی، رمز پیروزی مسلمانان برابر توطئه های دشمنان است و باید شیعه و سنی نقاط مشترک خود در دین اسلام را بیش از پیش تقویت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا افزود: دشمنان، وحدت موجود بین مذاهب دین اسلام را بر نمی تابند و با طرح های جدید از طریق ابزار رسانه قصد ضربه زدن بر پیکره اسلام را دارند.
وی اظهار داشت: جشن های هفته وحدت آستارا باید با شکوه و نظم خاصی در مساجد اهل سنت و تشیع این شهرستان برگزار شود.
وی با گرامیداشت هفته بسیج، اضافه کرد: بسیج، الگویی برای سایر ملت های آزاده دنیا نظیر عراق و سوریه شده است و دشمنان از حاکم شدن این تفکر ناب اسلامی می هراسند.
حافظ نیا ادامه داد: تفکر بسیجی و جهادی در شرایط فعلی جنگ اقتصادی و تحریم ضروری است و بسیجیان باید دارای ویژگی های ایمان، اخلاص، قانون مداری و آرمان گرایی باشند.
خطیب جمعه آستارا در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده درست از ظرفیت های ملی اشاره و بیان کرد: آستارا به جهت موقعیت مرزی از ظرفیت های اقتصادی خوبی نظیر گمرک، راه آهن و بندر برخوردار است ولی از این فرصت ها تاکنون برای اشتغالزایی و رفاه اقتصادی مردم این شهرستان استفاده نشده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذبایجان واقع شده است.
7105 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال