امام جمعه سراب: ولایت و امامت محور اتحاد مسلمانان است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان سراب گفت: ولایت و امامت محور اصلی وحدت مسلمانان است و امت اسلامی را در مقابل توطئه های دشمنان متحد می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام علی اکبر اکرمی شامگاه پنجشنبه در آئین شب شهادت امام حسن عسگری (ع) در مسجد عباسیه آستارا افزود: ارزش و نقش کلیدی ولایت، همواره در تاریخ تبیین شده و وظیفه ما در دوران معاصر، تبیین ولایت نشات گرفته از امامان معصوم (ع) است و این امر، امت اسلامی را از آسیب ها مصون می دارد.
وی بیان کرد: هوشیاری و بیداری مسلمانان، فتنه های دشمنان را خنثی می کند و آگاهی مردم نسبت به مسائل دینی و جریان های فکری، برای مبارزه با تفرقه افکنان ضروری است.
وی ادامه داد: دشمنان از عظمت جهان اسلام و تجلی آن در تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی هراس دارند و پیاده روی 20 میلیون زائر کربلا، خاری در چشم آنان است.
امام جمعه سراب گفت: امام حسن عسگری (ع) در دوران امامت خویش با وجود فشار حکومت، به حمایت از شیعیان اقدام و آنها را برای دوران غیبت امام زمان (عج) آماده می کرد.
اکرمی افزود: این امام عزیز به وحدت شیعه و سنی سفارش و تاکید زیاد داشت اما در دنیای معاصر، دشمنان در برخی کشورهای اسلامی از شکاف بین مذاهب و فرقه های اسلامی سوء استفاده می کنند.
مداحی و ذکر مصیبت از بخش های دیگر این آئین بود.
امام حسن عسکری (ع ) در سال 232 هجری در مدینه متولد و بعد از 29 سال عمر و ترویج اسلام، در هشتم ربیع الاول سال 260 هجری قمری شهید شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال