نشست کتابخوان پدافند غیر عامل در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - نخستین نشست کتابخوان با موضوع پدافند غیر عامل، به مناسبت روز کتابخوانی و با معرفی 11 کتاب توسط مسئولان در آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا روز پنجشنبه در این نشست در فرمانداری این شهرستان گفت: آشنایی با مهارت‌های مدیریتی در اتفاقاتی نظیر زلزله، آتش‌سوزی و تهاجمات سایبری از هدف های پدافند غیرعامل است.
سامان ساسانیان افزود: کتاب، ابزار پدافند غیرعامل است و با کتابخوانی به بهترین وجه می‌توان خود را در برابر مشکلات، معضلات و عوامل مخرب طبیعی و انسانی محافظت کرد.
وی بیان کرد: اصول و مفاهیم پدافند غیر عامل باید با زبان عمومی نزد مردم تبیین شود تا آموزه های مهم و حساس آن به راحتی به جامعه منتقل شود.
وی ادامه داد: ورود دانش آموزان به کتابخانه و ترغیب آنها به مطالعه ضروری است و آموزش های لازم برای مهار بحران ها را فرا خواهند گرفت.
آرزو عباس زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا هم در این نشست گفت: شهرداری های آستارا و لوندویل باید کتاب و کتابخوانی را بیشتر در محیط های شهری تبلیغ کنند تا توجه به مطالعه بیشتر شود.
وی ادامه داد: نشست های کتابخوان، ماهانه یکبار با هدف افزایش سرانه مطالعه برگزار می شود و برگزاری آن برای اقشار مختلف جامعه در دستور کار قرار دارد.
24 آبانماه روز کتاب و کتابخوانی است و چهار کتابخانه آستارا با یک هزار و 500 متر مربع مساحت و 52 هزار و 661 جلد کتاب با 40 هزار عنوان، دو هزار عضو فعال دارد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال