صدور پروانه شکار برای شکارچیان در آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از آغاز صدور پروانه شکار برای شکارچیان در این شهرستان مطابق مقررات تعریف شده خبر داد.

محمد رضا روشنی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: شکارچیان دارای پروانه، اجازه شکار برخی پرندگان وحشی را با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه دارند.
وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه از طلوع تا غروب آفتاب به شکار اختصاص دارد و در روزهای تعیین شده تا نیمه دی ماه، شکار پرندگان مجاز خشک زی و تا پایان بهمن ماه شکار پرندگان مجاز آبزی بلامانع است.
وی بیان کرد: مناطق گردشگری و حفاظت شده پناهگاه حیات وحش لوندویل و تالاب استیل جزو نقاط شکار ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.
روشنی گفت: اغلب پرندگانی نظیر کبک، خوتکای سرسبز، چنگر، اردک نوک پهن، ابیا، غاز خاکستری، گیلار و فیلوش شکار می شوند و شکار اردک سرحنایی و قرقاول ممنوع است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا ادامه داد: برای صید ماهی با قلاب در رودخانه های آستارا تا پایان دی ماه پروانه صادر شده و صید بدون استفاده از دام، تور، سموم و ایجاد سد در مسیر رودخانه ها بلامانع است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب مرکز گیلان واقع شده و پنج رشته رودخانه، تالاب و مناطق جلگه ای آن، محل زمستان گذارنی پرندگان مهاجر است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال