یک دستگاه خودرو در آستارا طعمه حریق شد

آستارا - ایرنا - مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا از آتش سوزی یک دستگاه خودروی سواری پژو در روستای بیجاربین این شهرستان خبر داد.

ایرج خلیلی رشید روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: این آتش سوزی ساعت 21 دیشب برای یک خودروی پارک شده، روی داد و برغم تلاش دو آتش نشان با یک دستگاه خودروی اطفاء حریق، خودرو به طور کامل سوخت.
وی افزود: حادثه خسارت جانی نداشت و علت آن توسط کارشناسان امر در دست بررسی است.
وی یادآور شد: آتش نشانان آستارا از مهرماه سال گذشته تا مهرماه امسال 199 مورد آتش سوزی جنگل، خانه مسکونی و وسایل نقلیه را مهار کرده اند.
واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا با 18 نیروی انسانی و هشت خودروی سنگین، نیمه سنگین، امداد و آبرسان فعالیت می کند.

** آئین وداع با ماه صفر در آستارا برگزار شد
آئین معنوی وداع با ماه صفر با حضور جمعی از مردم آستارا و برگزاری برنامه های مذهبی در مقابل مساجد و حسینیه های این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، در این آئین سنتی، جمعی از شهروندان چند ساعت قبل از ورود به ماه ربیع الاول با توزیع احسان و نذورات و روشن کردن شمع در مقابل مساجد با ماه صفر وداع کردند.
برخی از شهروندان پس از انجام آداب مخصوص در مساجد، به اقامه نماز صبح پرداختند و خواندن دعاهای توسل و زیارت عاشورا پس از اقامه نماز صبح از آداب وداع با ماه صفر است.
مردم آستارا در ماه صفر با برگزاری آئین های مختلف نظیر پیاده روی نمادین اربعین به مسافت هفت کیلومتر از مرکز شهر تا آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع)، استقبال و پذیرایی از زائران خارجی اربعین، عزاداری خیابانی در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امامان حسن و رضا (ع) عشق خود را به اهل بیت (ع) نشان دادند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال