اجتماع عزاداران رضوی در آستانه اشرفیه برگزار شد

رشت - ایرنا - در سالروز شهادت امام رضا (ع) ، عزاداران و سوگواران رضوی با اجتماع در حرم مطهر سید جلال الدین اشرف (ع) برادر گرامی آن حضرت به عزاداری پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، به این مناسبت هیئت های مذهبی و مردم عزادار و متدین ، عصر امروز با شرکت در این اجتماع پرشور با برپایی آیین سینه زنی در غم شهادت امام رضا (ع) به عزاداری و سوگواری پرداختند.
در این اجتماع مذهبی ، عزاداران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت در حالی که نوای یا امام رضا (ع) را در فضای حرم مطهر آستانه اشرفیه طنین انداز کرده بودند، در غم شهادت آن امام بزرگوار اشک ماتم ریختند.
در این آیین جمعی از عزاداران نیز سربندهای یا امام رضا (ع) و ائمه اطهار (ع) را بر پیشانی داشتند و بیرق های سیاه عزا نیز در حرم مطهر استانه اشرفیه برافراشته شد .
همچنین در ادامه این اجتماع که با قرائت زیارت نامه خاصه امام رضا (ع) همراه بود ، جمعی از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در غم شهادت آن امام همام به نوحه خوانی و مداحی پرداختند.
آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده و آیین های عزاداری سالروز شهادت امام رضا (ع) ، همه ساله در این شهر مذهبی با شکوه خاصی برگزار می شود.
2007/ 7287

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال