حدود دو تن پای مرغ فاسد در آستارا امحاء شد

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از کشف و امحاء یک هزار و 800 کیلوگرم پای مرغ فاسد در این شهرستان به منظور تامین سلامت تغذیه خبر داد.

بهرام پورضرب غروب شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این محموله فاسد با خودروی نیسان از یک مرغداری در رشت بارگیری و به مقصد اردبیل حمل می شد که امروز توسط عوامل انتظامی ایست بازرسی قلعه آستارا کشف و به شبکه دامپزشکی تحویل داده شد.
وی افزود: محموله که قبل از فساد حدود 70 میلیون ریال بها داشته، امحاء و راننده متخلف آن دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا اظهار کرد: پای مرغ، علاوه بر مصرف صنعتی حاوی بسیاری از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی است و پزشکان مصرف آن را به مبتلایان به کمبود کلسیم و پوکی استخوان پیشنهاد می کنند.
پورضرب ادامه داد: همچنین 42 هزار قطعه جوجه یک روزه به ارزش 13 هزار دلار از مرکز استان گیلان برای صادرات به جمهوری آذربایجان به آستارا منتقل شده بود و کارشناسان شبکه دامپزشکی این شهرستان، از نظر بهداشت و سلامت به روند صادرات آن نظارت کردند.
هفت واحد مرغداری با ظرفیت تولید یک میلیون و 176 هزار قطعه مرغ در هر 45 روز، در آستارا فعال است. این شهرستان گردشگرپذیر با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال