دبیر ستاد پیشگیری از اعتیاد گیلان:

آموزش در مدارس مهم ترین راه پیشگیری از اعتیاد است

آستارا - ایرنا - دبیر ستاد پیشگیری از اعتیاد استان گیلان گفت: آموزش در مدارس مهم ترین راه پیشگیری از اعتیاد است و معلمان، خطرات اعتیاد را در کلاس ها به دانش آموزان گوشزد کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری آستارا افزود: 400 نوع ماده مخدر صنعتی در کشور شناسایی شده و افزایش آگاهی دانش آموزان از آسیب های آنها ضروری است.
وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید برای کاهش مصرف مواد مخدر گام های موثر برداشته و کاهش شمار معتادان با اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی مشهود است.
وی ادامه داد: چهارمین بحران بین المللی و عامل مرگ و میر در کشور اعتیاد است و خانواده ها برای مقابله با گسترش آن، علاوه بر کنترل فرزندان، ارتباط صمیمی و نزدیک با آنها داشته باشند.
شاهکویی اظهار کرد: ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای همسایه در مبارزه با قاچاق مواد مخدر پیشتاز است و در آستارا متناسب با حساسیت های مرزی، اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و نشانگر پشتکار بالای عوامل آن است.
وی فقر، بیکاری، نا آگاهی خانواده ها، ابزارهای فرهنگی جدید، سبک زندگی، تضعیف مبانی دینی و تاثیرات فردی، اجتماعی و محیطی را از دلایل شیوع اعتیاد در جامعه دانست.
فرماندار آستارا نیز در این جلسه گفت: امسال 50 برنامه فرهنگی با محوریت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، توسط دستگاه های متولی در این شهرستان اجرا شده است.
یونس رنجکش افزود: بخشی از اعتبار ملی به مبارزه با مواد مخدر صرف می شود و در آستارا باید دستگاه های متولی، برنامه های متناسب با سند ملی مبارزه با مواد مخدر را با جدیت پیگیری کنند.
وی ادامه داد: ضربه به کشور به وسیله مواد مخدر به ویژه در مناطق مرزی از برنامه های دشمن است و در آستارا کمپ های ترک اعتیاد به وسایل ورزشی مجهز شده و باید بر عملکرد عطاری ها، داروخانه ها و واحدهای مختلف صنفی نظارت منظم و مستمر صورت گیرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال