حفظ سلامت مردم از اولویت های دولت در آستاراست

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات تامین منابع مالی، حفظ سلامت مردم را در اولویت برنامه های خود قرار داده و در این شهرستان نیز به این امر اهمیت داده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش روز شنبه بمناسبت هفته سلامت در دیدار با کارکنان بیمه سلامت آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: وضعیت آستارا در پوشش بیمه سلامت خوب است اما به دلیل کمتر بودن هزینه پیشگیری نسبت به درمان، باید ترویج فرهنگ خودمراقبتی و اقدامات پیشگیرانه در حوزه سلامت جدی گرفته شود.
وی اظهار کرد: ارتقای کمی و کیفی سلامت عمومی در این شهرستان از ابتدای دولت یازدهم با جدیت دنبال شده و افتتاح مراکز بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور با حضور مسئولان وزارت بهداشت، نشانگر اهمیت سلامت عمومی نزد دولت است.
وی بیان کرد: سازمان‌های بیمه ‌گر، رسالت سنگین کاهش هزینه‌های درمان مردم را برعهده دارند و با حمایت دولت، پوشش همگانی بیمه سلامت در دستور کار قرار گرفت.
رنجکش ادامه داد: بیمه سلامت از خدمات مهم دولت است و مردم با کمترین هزینه، تحت پوشش خدمات درمانی قرار گرفته و از مزایای دفترچه بیمه بهره مند شده اند.
پیمان آذریان رئیس اداره بیمه سلامت آستارا نیز در این دیدار گفت: 49 هزار و 593 نفر از جمعیت این شهرستان شامل 20 هزار و 776 نفر شهری و 28 هزار و 817 نفر روستایی تحت پوشش این بیمه هستند.
وی افزود: بیمه سلامت برای تامین هزینه دارو و درمان 57 بیمار خاص، ماهانه 12 میلیون ریال پرداخت می کند و بیشتر آنها دیالیزی هستند.
25 مهر تا دوم آبان ماه هفته بیمه سلامت است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای شش مرکز بهداشتی درمانی، 25 خانه بهداشت و یک بیمارستان 132 تختخوابی است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال