نماینده ولی فقیه در اردبیل:

اربعین حسینی عامل وحدت جهان اسلام است

آستارا - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: اربعین حسینی عامل وحدت جهان اسلام و پیاده روی 20 میلیونی آن، نشانگر پیوند دینی مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سید حسن عاملی شامگاه جمعه در آستانه اربعین حسینی در مسجد محمد رسول الله (ص) آستارا افزود: نگاه ما به واقعه کربلا باید برگرفته از سیره اهل بیت (ع) باشد و طایفه گری و اختلاف افکنی در سیره و سنت آنها جایی ندارد.
وی بیان کرد: گروه های بسیاری با نام اسلام و راه اندازی شیعه انگلیسی و تسنن آمریکایی در جهان، تیشه بر ریشه تفکر ناب حسینی می زنند و مسلمانان باید به این امر آگاه باشند.
وی ادامه داد: حسین (ع) قرآن را از خطر تحریف نجات داد و با تفسیر درست آن، پایه های ظلم را متزلزل و در کربلای معلی مدرسه ای از عزت، ایثار و بصیرت ایجاد کرد.
امام جمعه اردبیل گفت: جهان به تفکر حسین (ع) نیاز دارد و اندیشه والای او باید به منظور حاکمیت نظام سیاسی شیعه، در جهان جاری شود.
عاملی اظهار کرد: آمریکا با همکاری صهیونیسم و پرورش گروهک‌های تروریستی قصد پایمال کردن کرامت انسان را دارد و در این حال، اتحاد مسلمانان و شیعیان ضرورتی غیر قابل انکار است.
او افزود: مسلمانان در اجتماع عظیم و میلیونی اربعین حسینی، عقاید راستین و اندیشه های پاک خود را فریاد می زنند و جلوه هایی از ولایتمداری جهان اسلام را به نمایش می گذارند.
مداحی و ذکر مصیبت شهیدان کربلا از دیگر بخش های این آئین معنوی بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال