امام جمعه آستارا:پیاده روی اربعین نمایش تمدن نوین اسلامی است

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا گفت: همایش پیاده روی اربعین نمایش تمدن نوین اسلامی و بهترین فرصت تبلیغ مکتب اسلام و اهل بیت (ع) به جهانیان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا افزود: پیاده روی اربعین بزرگترین تجمع بشریت با ویژگی های منحصر بفرد است و رسانه های معاند، چشم دیدن این حرکت عظیم معنوی را ندارند.
وی بیان کرد: تلاش ها و خدمات ارائه شده به زائران خارجی اربعین در آستارا نسبت به سال گذشته با کیفیت بود و دستگاه های متولی، در زمان بازگشت زائران به کشورهای خود نیزبه خدمات رسانی در موکب ها بپردازند.
وی با اشاره به فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: مقام معظم رهبری بهترین الگوی کتابخوانی هستند و امیدواریم با اجرای طرح های مختلف فرهنگی، زمینه گرایش مردم به مطالعه فراهم شود.
خطیب جمعه آستارا هفته بسیج دانش آموزی را گرامی داشت و بیان کرد: در جنگ تحمیلی، افرادی نظیر شهید فهمیده در مقابل دشمن ایستادند و باید بصیرت و اقتدار شهدای نوجوان برای ما الگو باشد.
حافظ نیا افزود: بسیاری از بندهای کارگروه FATF (کارگروه ویژه اقدام مالی) از سال 95 در کشور اجرا می شود اما در تبادلات بانکی تاثیر ندارد و نمایندگان مجلس در تصویب لوایح، به بیانات و روشنگری های مقام معظم رهبری توجه کنند.
امام جمعه آستارا گفت: در کشور یمن در شرایط سکوت مجامع بین المللی، جنایت روی می دهد و ای کاش رسانه ها و کشورها به اندازه قتل خاشقچی روزنامه نگار عربستانی، به کشتار مردم مظلوم یمن نیز اهمیت می دادند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال