شهرداری های آستارا بخشی از درآمد خود را به کتابخانه ها دادند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی بندر آستارا گفت: شهرداری های آستارا و لوندویل مطابق قانون، یکصد میلیون ریال از محل نیم درصد درآمد خود را به حساب این نهاد واریز کردند.

آرزو عباس زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال 84، نیم درصد درآمد شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه های عمومی آستارا واریز و در پیشبرد برنامه های فرهنگی، هنری و امور عمرانی و جاری کتابخانه ها هزینه می شود.
وی بیان کرد: امسال شهرداری آستارا 90 میلیون و شهرداری لوندویل 10 میلیون ریال از نیم درصد درآمد خود را به حساب انجمن کتابخانه ها واریز کردند.
وی ادامه داد: مردم و گردشگران آستارا از ایستگاه های مطالعه استقبال می کنند و افرادی که فرصت مراجعه به کتابخانه های عمومی را ندارند، در ایستگاه های مطالعه پارک معلم و میدان شهرداری کتاب می خوانند.
عباس زاده اظهار کرد: شهرداری آستارا برای راه اندازی 2 ایستگاه مطالعه حدود 100 میلیون ریال هزینه کرده است و در هر ایستگاه 120 جلد کتاب امانی برای گروه های سنی مختلف ارائه می شود.
چهار باب کتابخانه آستارا یک هزار و 500 متر مربع مساحت و دو هزار نفر عضو فعال دارند و 45 هزار جلد کتاب با 38 هزار عنوان در آنها موجود است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال