14 موکب از گیلان در نجف و کربلا راه اندازی شد

آستارا - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان گفت: 14 موکب با همکاری این نهاد و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، در شهرهای نجف و کربلای عراق در مسیرهای پیاده روی زائران اربعین حسینی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ عباس بایرامی عصر سه شنبه در بازدید از موکب های زائران خارجی اربعین در پایانه مرزی و محوطه امام زادگان آستارا افزود: یک موکب دیگر در مرز مهران و 2 موکب در شهرستان آستارا با امکان اسکان و پذیرایی در خدمت زائران خارجی است.
وی بیان کرد: سپاه برای خدمت به زائران خارجی آماده است و اجرای بخشی از برنامه های فرهنگی، پخت غذای گرم و تقویت امکانات بهداشت و درمان با تامین پزشک و دارو در موکب ها بر عهده سپاه ناحیه آستاراست.
وی ادامه داد: خانواده‌ها در عراق با امکانات خود در خیابان ها از زائران حسینی پذیرایی می کنند و باید جهت خدمت به زائران در مساجد و اماکن دیگر فرهنگ سازی شود.
بایرامی گفت: اربعین حسینی به عامل انسجام مسلمانان تبدیل شده است و باید از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده کرد.
او اظهار کرد: در سال گذشته حدود 22 هزار زائر گیلانی در همایش پیاده روی اربعین شرکت کرده و 9 هزار زائر خارجی با گذر از مرز آستارا به آنان پیوسته بودند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال