دختران سه ساله آستارا در سالروز شهادت رقیه (س) سوگواری کردند

آستارا - ایرنا - دختران سه ساله در آستارا به همراه والدین خود به مناسبت پنجم صفرالمظفر سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، در مسجد جعفر صادق (ع) این شهرستان سوگواری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آئین عصر دوشنبه برگزار شد و شرکت کنندگان با لباس های مشکی و سربندهای یا رقیه (س) در آن حضور یافتند.
استاد حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) آستارا در این همایش گفت: صبر و بردباری رقیه (س) در قیام عاشورا مثال زدنی بود و سوگواری سالروز شهادت وی، شناخت مردم به فلسفه عاشورا را بیشتر می کند.
حجت الاسلام محرم فیضی افزود: بازماندگان عاشورا با سوگواری های خود، پیام عاشورا را به خوبی به جهانیان منتقل و دین اسلام را جاودانه کردند.
وی بیان کرد: در آیات و روایات از حیا و عفت زنان و دختران مسلمان در عاشورا سخن گفته شده و از دستاوردهای عظیم واقعه کربلا، حفظ حرمت های انسانی و عفاف و حجاب در جامعه است.
وی ادامه داد: کرامت انسانی زن در سایه عفاف تامین می شود و حجاب به عنوان یکی از احکام دین، برای پاکدامنی زن و حفظ جامعه از آلودگی های اخلاقی اهمیت دارد.
فیضی افزود: همایش هایی نظیر شیرخوارگان و سه ساله های حسینی، موجب بسط فرهنگ عاشورا می شود و نام و یاد حضرت رقیه (س) به عنوان یکی از شخصیت های برجسته عاشورا در تاریخ ماندگار است.
حضرت رقیه (س) دختر امام حسین (ع) در مدینه متولد شده بود و بعد از وقایع جانسوز عاشورا، در روز پنجم ماه صفر سال 61 ه.ق دیده از جهان فروبست. مداحی، ذکر مصیبت و قرائت شعر در رثای شهدای کربلا از دیگر بخش های این آئین بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال