مطالبه مردم عامل پیشبرد برنامه های استاندارد است

آستارا - ایرنا - رئیس اداره استاندارد آستارا با بیان این که مطالبات مردم برای ارتقای کیفیت تولید، عامل پیشبرد برنامه های استاندارد است ترویج این فرهنگ را با همکاری مردم و مسئولان میسر دانست.

شاهرخ جعفری روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: کنترل فرآیندها، مواد و منابع انسانی، به کارگیری قواعد تولید و جلوگیری از اتلاف مواد و انرژی از فایده های استاندارد و اطمینان از کیفیت محصول، ایمنی و کارآیی و قابلیت تعویض و پرداخت هزینه کمتر از نتایج رعایت آن برای مصرف کنندگان است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون ارتقای کیفی، باید تولید داخل مشمول استاندارد باشد و واحدهای تولیدی و خدماتی در آستارا با رعایت شاخص های لازم، به تولید و عرضه کالاهای با کیفیت اقدام کنند.
وی با اشاره به از اجرای برنامه های ترویج فرهنگ استاندارد در 10 مدرسه این شهرستان با هدف ارتقای ایمنی و راحتی در زندگی و توزیع یکهزار و 200 دفترچه شعارهای استاندارد در بین دانش آموزان و ارائه مطالب آموزشی در مورد فایده ها و مزیت های استاندارد برای دانش آموزان افزود:170 کشور، عضو سازمان بین المللی استاندارد هستند و ما نیز جهت رشد کیفی کالاها و خدمات و توجه به شاخص های تولید تلاش می کنیم.
جعفری از مردم خواست هنگام خرید کالا با مراجعه به سایت www.isiri.org و قرار دادن کد 10رقمی کالا در آن، از اصالت کالا اطمینان حاصل و انتقاد و پیشنهاد خود در خصوص کیفیت کالاها را به شماره تلفن 1517 اعلام کنند.
23 تا 29 مهرماه هفته استاندارد است. 17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به تحصیل مشغول هستند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال