نخستین زائران خارجی اربعین از مرز آستارا وارد ایران شدند

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا از ورود 60 زائر خارجی اربعین حسینی در قالب 2 اتوبوس از مرز زمینی این شهرستان، برای عزیمت به کربلای معلی خبر داد.

جلال دیانسایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ستاد اربعین از ساعت هشت تا 24 آماده استقبال و پذیرایی از زائران خارجی است و غرفه های پاسخ به مسائل شرعی، خیمه معرفت و نمازخانه در موکب پایانه مرزی راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: پارچه نوشته هایی به زبان آذری شامل شعر و خوش آمدگویی، برای اتباع جمهوری آذربایجان در محوطه پایانه مرزی آستارا نصب شده است.
وی یادآور شد: در سال گذشته 9 هزار زائر اربعین حسینی از مرز آستارا به ایران وارد شده بودند و پیش بینی می شود امسال به 12 هزار نفر برسد.
آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) که در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش قرار دارد، در مسیر حرکت زائران خارجی مورد توجه آنان است و موکبی برای خدمات فرهنگی و گردشگری در محوطه آن در حال راه اندازی است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال