آموزش و پرورش آستارا سه مدرسه در دست ساخت دارد

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: سه طرح آموزشی برای تامین فضای تعلیم و تربیت دانش آموزان این شهرستان در حال ساخت است که 2 مورد آن تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

سجاد موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هنرستان 12 کلاسه فاطمیه و طرح مقاوم سازی مدرسه 6 کلاسه شهید مسعود پی در شهر آستارا با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال تا پایان امسال تکمیل و افتتاح خواهد شد.
وی بیان کرد: فرسودگی مدرسه 50 ساله دهخدا در بخش لوندویل آستارا همیشه مورد گلایه دانش آموزان و کاربران شبکه های اجتماعی بود و برای 190 دانش آموز آن مدرسه، آموزشگاه جدیدی با عنوان حشمت با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
وی ادامه داد: تاکنون برای این مدرسه هفت میلیارد ریال هزینه و امسال پنج میلیارد ریال مصوب شده است و در مهرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
موسوی گفت: اجرای طرح های آموزشی در دولت یازدهم آغاز شده و با مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان در حال اجراست.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود یک هزار معلم در 150 مدرسه آن به 17 هزار دانش آموز تدریس می کنند.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال