آمار ولادت در آستارا کاهش یافت

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ثبت احوال آستارا از کاهش آمار تولد در نیمه نخست امسال این شهرستان، نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

ابراهیم لقمان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در نیمه نخست امسال 623 مورد تولد در این شهرستان به ثبت رسیده و این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته، 757 مورد بوده است.
وی افزود: آمار مرگ و میر از 224 نفر در نیمه نخست سال گذشته به 235 نفر در سالجاری و آمار ازدواج از 329 مورد در سال قبل به 335 فقره در سالجاری افزایش یافته است.
وی بیان کرد: سه دفترخانه ازدواج و دو دفترخانه طلاق در آستارا فعال است و در نیمه نخست امسال، 122 مورد طلاق در اداره ثبت احوال این شهرستان ثبت شده و آمار طلاق در نیمه نخست سال گذشته،110 مورد بوده است.
لقمان ادامه داد: طبق مواد 15 و 25 قانون ثبت احوال کشور، مهلت قانونی اعلام ولادت، حداکثر 15روز پس از تولد و مهلت قانونی اعلام وفات، حداکثر 10 روز پس از فوت است.
وی با بیان این که همکاری مردم در گزارش به موقع وقایع حیاتی برای بهنگام سازی پایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور ضروری است افزود : افراد دارای سن 15 سال تمام، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت برای دریافت کارت ملی هوشمند نام نویسی کنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال