امام جمعه رشت:

اقتدار ایران اسلامی مرهون عزاداری های حسینی است

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت بیان کرد: ایران اسلامی اقتدار امروز خویش را مدیون و مرهون عزاداری برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت افزود: امسال از طریق رسانه ها و فضای مجازی مواردی مبنی بر ماخذ نداشتن عزاداری سید الشهدا(ع) و یا صرف هزینه های مراسم سوگواری برای خرید جهیزیه و کمک به فقرا مطرح شده که خوشبختانه مردم، جوانان ، دانشگاهیان و ... بیش از این نابخردان به فلسفه عزاداری امام حسین (ع) آگاه هستند .
وی اظهار داشت: اگر چه کمک به محرومان و خرید جهیزیه برای جوانان خانواده های ضعیف بسیار پسندیده و مقبول است اما این موضوع ربطی به مراسم عزاداری امام حسین (ع) ندارد و انجام هر کاری بجای خود پسندیده است.
آیت الله فلاحتی ادامه داد: مجالس سوگواری امام حسین (ع) را از سکولاریزه شدن (نظریه ای مبتنی بر جدایی سیاست از دین) دور نگه داریم چرا که به فرمایش مقام معظم رهبری، علاقمندان به اباعبدالله الحسین (ع)به حتم علاقمندان به اسلام سیاسی هستند.
وی از مداحان و صاحبان منابر در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان نیز خواست واقعیات را به مردم گفته و نماز ظهر عاشورا را با شکوه هر چه بیشتر به پا دارند.
خطیب این هفته نماز جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیست و هفتم شهریور ماه روز شعر و ادب فارسی ، بر حفظ فرهنگ و آئین بومی تاکید کرد .
همچنین نمازگزاران بمناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، در پاسداشت این فریضه و تجدید میثاق با آرمان های سید و سالار شهیدان(ع)، پس از اقامه نماز به امامت آیت الله فلاحتی ، از مصلی امام خمینی(ره ) تا میدان فرهنگ رشت راهپیمایی کردند.
1881 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال