اعتبار 70 طرح اشتغالزا در آستارا تصویب شد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا از تصویب 27 میلیارد و 984 میلیون ریال اعتبار برای اجرای 70 طرح اشتغالزا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش عصر سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و بوم گردی در فرمانداری آستارا گفت: با جذب این میزان اعتبار، برای 100 نفر به صورت مستقیم در تولید پوشاک، گلیم، زنبورداری و پرورش گیاهان دارویی شغل ایجاد می شود.
وی افزود: اعتبار طرح های اشتغال آستارا 900 میلیارد ریال است و بانک ها اعطای تسهیلات طرح های کارآفرینی را در اولویت قرار دهند و مدیران، متقاضیان طرح های اشتغال را برای تسریع امور و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها راهنمایی و هدایت کنند.
فرماندار بندر آستارا بیان کرد: دغدغه مسئولان نظام، ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری است و دستگاه های متولی برای حفظ اشتغال موجود، کارآفرینی، افزایش تولید و توسعه پایدار در روستاها تلاش کنند.
وی ادامه داد: رفع معضل بیکاری در گرو تلاش صادقانه مدیران و به کارگیری جوانان تحصیلکرده است و باید از بسترها و ظرفیت های موجود استفاده شود.
رنجکش گفت: ارائه آموزش و مشاوره رایگان به جوانان جویای کار بویژه در مشاغل فنی، ایجاد و بهبود فضای کسب و کار، توسعه اشتغال مولد و پایدار و رونق تولید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
داریوش ملک زاده رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا نیز در این جلسه بیان کرد: با ساخت 37 واحد بوم گردی در آستارا موافقت شده و امیدواریم اعتبار این طرح ها به منظور توسعه زیرساخت های گردشگری افزایش یابد.
وی افزود: دولت برای ساخت هر یک متر مربع خانه بوم گردی، 12 میلیون و 500 هزار ریال تسهیلات ارزان قیمت ارائه می دهد که این میزان اعتبار با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمان جوابگو نیست.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و مرکز آن، با جاذبه های طبیعی، تاریخی و تجاری جزو 20 شهر گردشگر پذیر ایران است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال