رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا خبر داد؛

فروش عمده کالاهای اساسی به اتباع خارجی در آستارا ممنوع شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از ممنوعیت فروش عمده کالاهای اساسی یارانه دار به اتباع خارجی و خروج آن از مرز این شهرستان به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محسن آهنی روز سه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری آستارا گفت: این تصمیم به علت مقابله با خروج عمده کالاهای یارانه دار نظیر روغن نباتی، قند و شکر، برنج داخلی، گوشت، مرغ و فراورده های خام دامی از مرز این شهرستان اتخاذ شده است.
وی افزود: اداره کل گمرک آستارا در این رابطه با اداره صنعت، معدن و تجارت همکاری می کند و با توزیع اطلاعیه ای، بازاریان نیز به همکاری در این راستا توصیه شده اند و برحسن اجرای این تصمیم نظارت می شود.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار آستارا نیز در این جلسه با تایید اقدام اداره صنعت، معدن و تجارت در ممنوعیت فروش عمده کالاهای یارانه دار به اتباع خارجی، تدبیر برای ثبات و آرامش بازار و رفاه حال شهروندان و گردشگران را ضروری دانست.
کامبیز لقمانی مقدم گفت: دشمن قصد بر هم زدن آرامش اقتصادی کشور را دارد اما برنامه ریزی مسئولان و همراهی مردم و بازاریان، مانع دستیابی بیگانگان به هدف شوم خود خواهد شد.
وی همچنین از ساماندهی نرخ و کیفیت دوخت و دوز پوشاک مدارس آستارا توسط اداره های آموزش و پرورش، صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این شهرستان قدردانی کرد و تعامل دستگاه های عضو ستاد تنظیم بازار را در کنترل قیمت ها خواستار شد.
به علت الزامی نبودن تهیه روادید برای اتباع جمهوری آذربایجان در سفر به ایران، روزانه بیش از 2 هزار نفر از اتباع آن کشور به آستارا وارد می شوند و با توجه به فاصله قیمت ریال با منات (پول رایج جمهوری آذربایجان) مایحتاج خود را ارزان تر از سال های گذشته خریداری و خارج می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی علیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و با میزبانی چند میلیون مسافر و تردد 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن در سال، یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران است.
7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال