دوچرخه سواران حامی بیماران کلیوی از اردبیل به آستارا رسیدند

آستارا - ایرنا - سه دوچرخه سوار با شعار و هدف جلب توجه مردم به مشکلات مالی بیماران کلیوی، از شهرهای استان اردبیل تا شهرستان آستارا در غرب استان گیلان رکاب زدند.

رئیس هیات دوچرخه سواری آستارا روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: میرآقا حسینی، سیاوش موسی زاده و سجاد رشت بر سفر خود را با دوچرخه از شهرستان پارس آباد استان اردبیل آغاز کرده اند و تا مقصد مشهد، یک هزار و 650 کیلومتر رکاب خواهند زد.
حسین خورشیدی افزود: اجرای برنامه های فرهنگی در خصوص حمایت از بیماران کلیوی در برخی از شهرستان ها جزو برنامه های این گروه است.
میرآقا حسینی مدیر این گروه دوچرخه سواری نیز گفت: پیش از این چند بار با شعارهای انسان دوستانه و خیرخواهانه به استان های مختلف ایران سفر کرده ایم و برای تداوم این برنامه ها به همکاری و حمایت مسئولان نیاز داریم.
وی افزود: حدود 100 هزار بیمار کلیوی در سراسر کشور داریم و بیشتر آنان وضع مالی خوبی ندارند و برای تهیه دارو و هزینه عمل پیوند کلیه با مشکلات زیادی مواجه هستند.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و 500 ورزشکار در 35 هیات ورزشی آن ساماندهی شده است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال