سه خبر کوتاه از آستارا

آستارا - ایرنا - 120 نفر از اهالی بخش لوندویل آستارا توسط پزشکان بسیجی به صورت رایگان ویزیت شدند و مسابقه علمی فرهنگی عید تا عید به مناسبت دهه ولایت و امامت در این شهرستان برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: امروز سه پزشک و 2 ماما در مسجد خسرو محله لوندویل علاوه بر ویزیت رایگان، فشار و قند خون مراجعه کنندگان را سنجش کردند.
وی افزود: بیشتر مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت آستارا در مناطق محروم قرار دارند و در طرح ویزیت رایگان، اگر فرد بیمار بنا به تشخیص پزشک معالج به عمل جراحی یا پیگیری درمان نیاز داشته باشد، ادامه درمان او رایگان خواهد بود.
وی ادامه داد: از سال 1385 علاوه بر ویزیت رایگان بیماران توسط بسیج جامعه پزشکی در بیشتر روستاهای دورافتاده آستارا، با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، آموزش های بهداشتی رایگان به روستائیان ارائه می شود.
شبکه بهداشت و درمان آستارا با شش مرکز بهداشتی، یک بیمارستان 132 تختخوابی، 25خانه بهداشت و حدود 500 نیروی انسانی فعالیت می کند.

** مسابقه عید تا عید در آستارا برگزار شد
به مناسبت اعیاد فرخنده قربان و غدیر خم و دهه امامت و ولایت، مسابقه عید تا عید در آستارا برگزار شد و امروز، چهار برگزیده آن طی آئینی در مصلی نماز جمعه این شهرستان تجلیل شدند.
مدیر موسسه دارالقرآن المهدی (عج) آستارا روز شنبه در حاشیه این آئین به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقه برای هفتمین سال پیاپی با همکاری این موسسه و اداره تبلیغات اسلامی آستارا برگزار شد.
اصغر حسینی افزود: برگه های سئوال، پیش از عید قربان بین شهروندان توزیع شده بود و 111 نفر به 20 سئوال چهار گزینه ای اعیاد قربان و غدیر خم و سئوالات قرآنی و دینی پاسخ داده اند.
تجلیل از برگزیدگان هشتمین دوره مسابقه شهرستانی اذان و مدح اولیای الهی از بخش های دیگر این آئین بود.

** کارکنان نمونه نیروی انتظامی آستارا تجلیل شدند
کارکنان و پرسنل نمونه و خدوم نیروی انتظامی آستارا در آستانه هفته بزرگداشت ناجا به پاس یک سال خدمت صادقانه، طی آئین فرهنگی و هنری مورد تجلیل قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده نیروی انتظامی آستارا در این آئین گفت: بندر آستارا به لحاظ اهمیت تجاری و گردشگری مورد توجه عموم است و نیروی انتظامی و پلیس این شهرستان، به طور شبانه روزی برای تامین نظم و امنیت تلاش می کند.
سرهنگ رسول عزیزی افزود: تربیت نیروی انسانی کارآزموده و متعهد از دغدغه های نیروی انتظامی است و برای افزایش نیرو و توان نیروی انتظامی آستارا برنامه ریزی و تلاش می کنیم.
وی بیان کرد: دشمنان علیه ایران اسلامی جنگ رسانه ای راه انداخته اند و برای رسیدن به هدف های شوم از رسانه های مختلف، ماهواره و فضای مجازی بهره می گیرند و مقابله با آن، نیازمند آگاهی بیشتر است.
تجلیل از کارکنان نیروی انتظامی و خبرنگاران فعال خبرگزاری ها، اجرای موسیقی و نمایش کمدی از بخش های متنوع این آئین بود.
14 تا 20 مهرماه هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 /2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال