36 هکتار از اراضی ملی گیلان رفع تصرف شد

آستارا - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از آزادسازی 36 هکتار اراضی ملی از دست افراد سودجو و کشف و توقیف 22 هزار اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ رامین همتی عصر سه شنبه در حاشیه آئین سالگرد ارتحال سه جنگلبان آستارایی در مسجد فاطمه زهرا (س) بخش لوندویل آستارا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 27 متخلف در رابطه با تصرف اراضی ملی در استان دستگیر و به محاکم قضایی معرفی و 18 دستگاه خودرو توقیف شده است.
وی افزود: حجم چوب آلات توقیف شده در سال جاری 93 هزار متر مکعب است و در این رابطه 18 نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره سه جنگلبان فقید آستارا، اظهار امیدواری کرد با تصویب لایحه حمایت از جنگلبانان و محیط ‌بانان در مجلس شورای اسلامی، زحمتکشان این عرصه از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.
همتی با تقدیر از همکاری مردم در حفاظت منابع طبیعی، از هموطنان خواست تخلفات حوزه اراضی ملی را به صورت شبانه روزی با شماره تلفن 1504 اطلاع‌ دهند.
استان گیلان دارای 565 هزار هکتار جنگل، 245 هزار هکتار مرتع، 288 هزار هکتار جلگه و 11 هزار هکتار اراضی ساحلی است.
خودروی یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا اواخر مردادماه سال گذشته در بازگشت از ماموریت به دره سقوط کرد و سه جنگلبان کشته و هفت جنگلبان دیگر مصدوم شدند. این شهرستان با 91 هزار نفر جمعیت و 40 هزار هکتار اراضی ملی، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال