دعای عرفه در آستارا طنین انداز شد

آستارا - ایرنا - نوای ملکوتی دعای عرفه در آستانه عید سعید قربان، با حضور جمعی از شیعیان ایران و جمهوری آذربایجان در مصلی شهرستان آستارا طنین انداز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم آستارا به همراه جمعی از شیعیان جمهوری آذربایجان به شوق زیارت امام حسین (ع)، دعای عرفه را بر لب جاری کرده و به راز و نیاز با معبود بی همتا پرداختند.
اصغر حسینی از قاریان قرآن در آستارا عصر سه شنبه در خصوص آئین دعای عرفه گفت: شب قدر و روز عرفه در آموزه های دینی از اهمیت خاصی برخوردار و پروردگار به استجابت دعای بندگان در آنها وعده داده است.
وی افزود: عظمت این روز به قدری است که اگر بنده ای در شب قدر توفیق آمرزش نیافت، در روز عرفه این فرصت را می یابد.
میلاد مجیدی از جوانان آستارا نیز بیان کرد: حضور جوانان شکوه خاصی به آئین معنوی دعای عرفه بخشیده و این روز، بهترین فرصت دستیابی به شناخت و معرفت حقیقی است.
وی افزود: ادعیه‌ و مناجات‌ الهی به اندازه‌ای مهم است که انسان‌ها باید اوقاتی را به دعا اختصاص دهند و از اجر و ثواب معنوی بهره‌مند شوند.
اسماعیل موسوی مسئول هیات رزمندگان اسلام آستارا نیز در این آئین بیان کرد: شهدا اهل دعا و نیایش بودند و سنگرهای جبهه‌ها، محل راز و نیاز و عبادت مجاهدان فی سبیل‌الله بود و عرفه، کمیل، توسل و ندبه‌ها را قرائت می‌کردند.
وی افزود: بر اساس روایات، خدا در روز عرفه به زائران سیدالشهداء، صحرای عرفات، حجاج بیت الله‌الحرام و قرائت‌کنندگان دعای عرفه عنایت خاصی دارد.
امام جمعه آستارا نیز در آئین قرائت دعای امام حسین (ع) گفت: روز عرفه، فرصت مبارکی برای خلوت انسان با خداست تا با درک درست حقایق بی کران خلقت و آفرینش، از گمراهی و ذلالت رهایی یابد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا حضور جمعی از شیعیان جمهوری آذربایجان در آئین دعای عرفه در آستارا را نشانگر اهمیت این روز خواند و افزود: دعای عرفه، دعای مخصوص حسین (ع) است و بر اثر فشارهای حکومت ظالم و فاسد، آن امام همام مناسک حج را نیمه تمام رها کرد و با حال معنوی و حزن و اندوه این دعای معروف را قرائت کرد.
وی با تبریک عید سعید قربان به مسلمانان، بیان کرد: ما از عید قربان باید درس غلبه بر نفس را بیاموزیم تا با تزکیه نفس، راه سعادت خود را پیدا کنیم.
دعای عرفه منسوب به امام حسین (ع) و مضمون آن اعتراف به جایگاه خدا و جایگاه انسان در هستی، حمد و سپاس خداوند و طلب آرامش و عافیت از خداوند است و نقل شده امام حسین (ع) این دعا را در روز عرفه و در صحرای عرفات در کنار همراهانش قرائت کرده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال