83 متخلف صنفی در آستارا به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

آستارا - ایرنا - رئیس اتاق اصناف بندر آستارا گفت: 83 متخلف صنفی به دلیل تخلفات اقتصادی به میزان 105 میلیون و 640 هزار ریال در چهار ماه نخست امسال، برای دادرسی به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند.

حسین ابوالحسنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 2هزار و 522 بار از واحدهای صنفی به خصوص نانوایی ها با هدف تنظیم بازار، اصلاح نظام توزیع عادلانه و نظارت بر واحدهای توزیعی، تولیدی و خدماتی توسط بازرسان اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت بازدید شده است.
وی بیان کرد: بیشترین تخلف احراز شده در بازار آستارا درج نشدن قیمت و گرانفروشی بود و صادر نشدن صورتحساب و کم فروشی از دیگر تخلفات متصدیان واحدهای صنفی بوده است.
ابوالحسنی با اشاره به اجرای 12 گشت مشترک اتاق اصناف با اداره های مرتبط در بازار طی چهار ماه گذشته، از ثبت هشت مورد گزارش و شکایت مردمی در این مدت خبر داد.
وی افزود: اتاق اصناف آستارا با هر گونه افزایش غیر منطقی قیمت برخورد می کند و تعداد بازرسی ها و تشکیل پرونده های تخلف در چهار ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 25 درصد افزایش یافته است.
رئیس اتاق اصناف آستارا از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی، مراتب را با شماره تلفن 124 به اداره صنعت، معدن و تجارت یا با شماره ثابت 01344819767 به واحد بازرسی اتاق اصناف گزارش دهند.
شهرستان آستار با 91 هزار نفر جمعیت و با حدود پنج هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده ، یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال