فرمانده هنگ مرزی آستارا:

ایران و آذربایجان دیواره رودخانه مرزی آستاراچای را می سازند

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: تفاهم نامه همکاری بین مرزبانی های آستارای ایران و لنکران جمهوری آذربایجان با هدف ساخت دیواره بتنی در حاشیه رودخانه مرزی آستارا چای منعقد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ نوذر مرادی عصر سه شنبه بعد از جلسه مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان در هتل اسپیناس آستارا در جمع خبرنگاران بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه، ساخت دیواره بتنی رودخانه به طول 600 متر از هفته آینده آغاز خواهد شد.
وی افزود: پیش از این یک هزار و 800 متر از دیواره رودخانه ساخته شده بود و با ساخت 600 متر دیگر، از طغیان آن در ایام پربارش جلوگیری می شود.
به گفته فرمانده هنگ مرزی آستارا، خانه های مسکونی و اراضی کشاورزی روستاهای مرزی باغچه سرا، خشکه دهنه و جلال آباد به علت طغیان رودخانه تهدید می شد که سال گذشته برای رفع این مشکل، چهار نقطه از بستر رودخانه لایروبی شد.
مرادی گفت: امنیت کامل نوار مرزی آستارا حاصل تعامل مرزنشینان، مرزبانان و اشرافیت هنگ مرزی است و در این راستا مشکلی احساس نمی شود.
رودخانه مرزی آستاراچای به طول 38 کیلومتر از ارتفاعات کوهستان حیران و دامنه شیندان آن سرچشمه گرفته و بعد از گذر از مرز ایران و جمهوری آذربایجان به دریای خزر می ریزد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال