تلفن بزرگترین روستای آستارا به علت سرقت سیم قطع شد

آستارا - ایرنا - بخشدار لوندویل آستارا گفت: تلفن کانرود بزرگترین روستای این بخش به علت سرقت تجهیزات مخابراتی از سه روز قبل قطع است و برای تهیه و نصب تجهیزات لازم تلاش می شود.

احمد قدیمی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: تلفن تعدادی از خانه های اطراف حرم امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) در حاشیه محور آستارا به تالش نیز به همین علت قطع شده و از سوی دهیاری کانرود و شرکت مخابرات آستارا، علیه سارق یا سارقان احتمالی شکایت شده است.
مدیر شرکت مخابرات آستارا نیز گفت: سیم های مخابرات کانرود برای پنجمین بار در سال جاری سرقت و برای تهیه و جایگزینی کابل جدید، به شرکت مخابرات استان گیلان درخواست داده شده است.
طهماسب خدابخش افزود: اگر کابل های هوایی این روستا به صورت زمینی راه اندازی شود، احتمال سرقت کاهش می یابد و اداره مخابرات آستارا در این راستا برای همکاری با شورای اسلامی و دهیاری کانرود آماده است.
لوندویل آستارا با 148 کیلومتر مربع مساحت و 22 هزار نفر جمعیت در امتداد محور مواصلاتی آستارا به تالش قرار دارد و از سال 1380 به عنوان بخش معرفی شده است.
بندر مرزی آستارا با 38 هزار و 600 مشترک تلفن ثابت و 86 هزار و 261 مشترک تلفن همراه از نظر دسترسی به تلفن ثابت، رتبه ششم و از نظر دسترسی به اپراتورهای تلفن همراه، رتبه پنجم را در استان گیلان دارد.
این شهرستان با 91 هزار نفر جمعیت در 2 بخش و 62 روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال