انجمن نمایش گیلان برگزار کننده جشنواره استانی تئاتر است

رشت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: انجمن نمایش گیلان برگزار کننده جشنواره استانی تئاتر است و این اداره کل به عنوان متولی حوزه فرهنگ و هنر در استان بطور کامل از این هنرمندان حمایت می کند.

فیروز فاضلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آثاری که در بستر داستانی و نوشتاری نمایش از موضوعات فرهنگ بومی یا بسترهای تاریخی ، ادبی ، اقتصادی ، سیاسی ، آداب و رسوم منطقه و استان خود بهره ببرند در اولویت انتخاب خواهند بود.
وی با تأکید بر واسپاری فعالیت های فرهنگی و هنری به اهالی این حوزه، اظهار کرد: هیأت داوران می‌توانند حداکثر 2 اثر را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر به عنوان اثر برگزیده بدون اولویت انتخاب کنند و در صورتی که تعداد آثار اجرا شده در بخش رقابتی کمتر از شش اثر باشد، این تعداد به یک اثر تقلیل پیدا می‌کند.
وی تصریح کرد: با تصمیم شورای سیاستگزاری سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان، جایگاه ویژه خبرنگاران و اعضای انجمن نمایش برای تماشای آثار این دوره از جشنواره اختصاص خواهد یافت.
فاضلی افزود: مقرر شده همزمان با برگزاری سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان، نمایشگاهی از پوسترهای همه نمایش های اجرا شده طی یک سال گذشته و همچنین نمایشگاه کتاب با موضوع تئاتر در حاشیه جشنواره برپا شود.
سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان به منظور رشد، گسترش و ساماندهی هنر تئاتر استان از ٧ تا ١٢ شهریورماه ١٣٩٧ در رشت برگزار می شود.
1881/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال