تعداد پروازهای گیلان 20 درصد افزایش یافت

رشت - ایرنا - مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت طی سه ماه نخست امسال افزایش و در خرداد ماه، نسبت به دوره مشابه 20 درصد افزایش داشته است.

غلامرضا کریم آقایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماه نخست سال جاری، یک هزار و 275 سورتی پرواز انجام شد که 438 مورد از پروازهای یادشده در خردادماه امسال انجام شده است.
وی اظهار کرد: همچنین طی مدت یادشده 25 پرواز خارجی به مقصد عتبات عالیات بوده است.
مدیرکل فرودگاه گیلان مجموع پروازهای فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت در زمان حاضر را 112 پرواز در هفته عنوان و اضافه کرد: رتبه این استان در سطح کشور به لحاظ تعداد پرواز، ارتقاء یافته و در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.
وی افزود: این استان پیش از آغاز سال جدید در جایگاه پانزدهم کشوری بود که با آغاز فصل گردشگری و افزایش تعداد پروازها به جایگاه یادشده رسیده است.
به گفته کریم آقایی، فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.
1881 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال