پای دانشجوی خارجی به پیام نور آستارا باز می شود

آستارا - ایرنا - رئیس دانشگاه پیام نور گیلان گفت: دانشگاه پیام نور آستارا با توجه به موقعیت مرزی این شهرستان، قابلیت جذب دانشجوی خارجی را دارد و برای آن سهمیه پذیرش پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سعید صادقی روز چهارشنبه در نشست با فرماندار آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: بین المللی شدن دانشگاه پیام نور آستارا به عنوان یکی از مراکز علمی مهم گیلان، در وزارت علوم مطرح شده و در آستانه صدور مجوز است و با حمایت دولت، بخشی از زیرساخت های لازم فراهم شد.
علی آصفی رئیس دانشگاه پیام نور آستارا نیز در این نشست گفت: در سال گذشته با عنایت مسئولان شهرستانی و استانی سیستم گرمایشی، محوطه، آسانسور و سر در دانشگاه با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال تکمیل و ایجاد شد.
وی افزود: افزایش رشته های کارشناسی ارشد و ساخت سالن ورزشی در محوطه دانشگاه، مورد نیاز است و امیدواریم در یک سال آینده محقق شود.
فرماندار آستارا نیز در این نشست بیان کرد: باید با ایجاد رشته های مورد نیاز و بازاریابی صحیح در حوزه تولید و صادرات، زمینه‌ پویایی مراکز علمی و دانشگاهی را فراهم کنیم.
یونس رنجکش افزود: با توجه به لغو روادید برای شهروندان جمهوری آذربایجان در سفر به ایران، فرصت خوبی برای جذب دانشجویان کشور همسایه به وجود آمده و ایجاد رشته های مورد نیاز بازار داخلی و خارجی و کیفیت خدمات آموزشی ضروری است.
دانشگاه پیام نور آستارا در چهار طبقه به مساحت 14 هزار و 320 متر مربع با 13 رشته کارشناسی، یک رشته کارشناسی ارشد، یک هزار و 140دانشجو، هفت عضو هیات علمی، بیش از 100 استاد و 14 نیروی انسانی فعالیت می کند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال