کاروان راهیان نور آستارا به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد

آستارا - ایرنا - کاروان راهیان نور دانش آموزی آستارا به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان، با بدرقه مسئولان و جمعی از خانواده های شهدا به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز چهارشنبه در آئین بدرقه کاروان راهیان نور در محوطه سپاه ناحیه این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: 40 نفر از دانش آموزان نخبه و جهادی دبیرستان های پسرانه با یک اتوبوس برای مدت سه روز، از مناطق عملیاتی کرمانشاه بازدید خواهند کرد و برای آنها یادواره شهدا و شب های خاطره و روایت جنگ برگزار خواهد شد.
سرهنگ بهزاد قنبری افزود: اردوی راهیان نور از اردوهای سیاحتی و زیارتی مهم کشور است که همه ساله در راستای تجدید بیعت با آرمان های شهدا برگزار می شود.
وی اظهار کرد: اردوی راهیان نور پیوند دهنده نسل های اول و دوم انقلاب با نسل های سوم و چهارم و بنا به تاکید مقام معظم رهبری، سنتی ستودنی و حرکتی با برکت است.
مدیر آموزش و پرورش آستارا نیز در این آئین گفت: نقش بسیجیان و فرهنگیان در پاسداشت ارزش های انقلاب، سخت تر و سنگین تر از دوره بعد از انقلاب و دفاع مقدس است و باید تفکر و اندیشه بسیجی در بین دوستداران انقلاب اشاعه شود.
سجاد موسوی افزود: آموزش و پرورش در طول دوران دفاع مقدس با تقدیم 36 هزار شهید دانش آموز و پنج هزار شهید فرهنگی به انقلاب اسلامی، نقش خود را در بین نهادها و سازمان ها به خوبی نشان داد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 16 هزار دانش آموز در غرب استان گیلان واقع شده است.

** مجمع انجمن های نمایشی آستارا تشکیل شد
نخستین مجمع انجمن هنرهای نمایشی آستارا با هدف بررسی مشکلات تئاتر، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا شاپور تشرینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز چهارشنبه در این مجمع گفت: انجمن نمایش آستارا بعد از حدود 10 سال، فعالیت مجدد خود را با رویکرد ابتکاری آغاز کرده است و به زودی هیات نظارت بر نمایش، از بین پیشکسوتان و تحصیلکردگان این عرصه انتخاب خواهد شد.
وی افزود: با تلاش ها و پیگیری های فرماندار و نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، 10 میلیارد ریال اعتبار برای سالن آمفی تئاتر این شهرستان مصوب شده است و در صورت اختصاص، تا پایان سال جاری نواقص آن نظیر کارگاه دکور، اتاق تشریفات، سالن گریم و فضاهای خدماتی، تاسیساتی و پشتیبانی تکمیل خواهد شد.
وی اظهار کرد: نمایش سونا بولبوللر از 28 تا 31 تیرماه در سالن آمفی تئاتر ارشاد و سه برنامه فرهنگی در ساحل سفیر امید این شهرستان با همکاری گروه های هنری اجرا خواهد شد.
آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و 400 هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان سازماندهی شده اند.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال