فرماندار شهرستان رشت:

اجرای طرح تجهیز اراضی شالیزاری رشت تسریع شود

رشت - ایرنا - فرماندار رشت با بیان اینکه تنها کمتر از 20 درصد اراضی شالیزاری این شهرستان تجهیز شده ، گفت: در اجرای طرح تجهیز و یکپارچه سازی اراضی شالیزاری عقب هستیم که بایستی تسریع شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد احمدی عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه اقتصادی و تولیدی (شورای کشاورزی) رشت افزود: تجهیز و یکپارچه سازی اراضی شالیزاری شهرستان بایستی با سرعت بیشتری انجام گیرد.
وی با اشاره به جایگاه رشت در سهم تولید برنج اظهار داشت: از 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری گیلان، 64 هزار هکتار مربوط به شهرستان است که 27 درصد تولید برنج استان را به خود اختصاص می دهد.
وی با بیان این مطلب که در زمان حاضر وضعیت کشاورزی شهرستان رشت خوب بوده و مشکلی به لحاظ کمبود آب نداریم ، تصریح کرد: با مدیریت خوب در استان و تلاش استاندار سال زراعی خوبی را پشت سر خواهیم گذاشت.
فرماندار رشت با تاکید بر این مطلب که اصلاح در میزان مصرف آب کشاورزی بایستی مورد توجه قرار گیرد، خاطر نشان کرد: در زمان حاضر، بیش از 90 درصد آب مصرفی کشور در بخش کشاورزی است.
وی اظهار داشت: برای یک کیلو محصول کشاورزی به طور میانگین بین 5 / 2 تا سه هزار لیتر آب مصرف می کنیم، در حالی که این رقم در کشورهای در حال توسعه کمتر از یک هزار و 200 لیتر است.
احمدی با تشریح برنامه ششم توسعه در بخش کشاورزی تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم میزان مصرف آب در این بخش از 90 میلیارد مترمکعب بایستی به 65 میلیارد مترمکعب برسد.
وی بیان داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه در کشور بایستی 30 میلیون تن افزایش محصولات کشاورزی و 500 هزار فرصت شغلی را داشته باشیم بنابراین ما نیز در شهرستان رشت بایستی به دنبال سهم خود در این بخش باشیم.
احمدی با اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای کشاورزی شهرستان رشت تاکید کرد: کشاورزی در شهرستان رشت تنها برنج و پرداختن به آن نیست بلکه این شورا بایستی در همه موضوعات مربوط به کشاورزی به عنوان محور توسعه پرداخته و برنامه داشته باشد.
اولین جلسه کارگروه اقتصادی و تولیدی (شورای کشاورزی) شهرستان رشت به ریاست سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت و با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و مدیران در فرمانداری برگزار شد.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7286 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال