حفر پنج حلقه چاه عمیق در آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع آب آستارا از آغاز حفر پنج حلقه چاه عمیق کشاورزی در روستاهای ویرمونی، کانرود و باباحسن این شهرستان، با مجوز شرکت آب منطقه ای گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آرش سیف اللهیان روز چهارشنبه در نشست خبری در اداره منابع آب آستارا اظهار کرد: کاهش آب رودخانه ها و سفره های زیر زمینی باعث نگرانی کشاورزان شده و هدف از حفر هر حلقه چاه، آبیاری حدود 70 هکتار اراضی کشاورزی است.
وی گفت: برای حفر و استفاده از هر حلقه چاه ظرف حدود 15 روز، بالغ بر 2 میلیارد ریال هزینه خواهد شد و با احتساب آنها، تعداد چاه های عمیق زیر نظر اداره منابع آب آستارا به 30 حلقه خواهد رسید.
وی بیان کرد: در برخی شالیزارها تنش آبی وجود دارد و هشت آب سوار در این شهرستان، وظیفه تقسیم عادلانه آب در اراضی کشاورزی را عهده دار هستند و همکاری کشاورزان با آنها ضروری است.
سبف اللهیان ادامه داد: آستارا دارای هفت رشته رودخانه دائمی و 11 آب بندان با ظرفیت بالغ بر پنج میلیون متر مکعب آب است و رفع مشکل در آبیاری اراضی، به مدیریت و مصرف بهینه توسط مردم بستگی دارد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و هفت هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال