مرزنشینان آستارا از خدمات بهداشتی مرزبانی بهره مند شدند

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: 550 نفر از روستائیان مرزنشین این شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان طرح مردم یاری مرزبانی بهره مند شدند.

سرهنگ نوذر مرادی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرزنشینان روستاهای خشکه دهنه، باغچه سرا، عنبران، مشند و حیران، امروز در خانه های بهداشت به رایگان پذیرش و از خدماتی نظیر سنجش فشار و قند خون بهره مند شدند.
وی افزود: در هر خانه بهداشت، یک پزشک عمومی به ویزیت رایگان بیماران اقدام کرد و پیگیری سلامت مرزنشینان و بیماری‌های احتمالی اقلیمی در مرزها، رضایت مردم را درپی داشته است.
وی ادامه داد : شبکه بهداشت و درمان آستارا در اجرای این طرح با مرزبانی همکاری کرد و برقراری تعامل با سایر دستگاه ها و نهادها برای خدمت به مرزنشینان و مناطق دور افتاده از هدف های هنگ مرزی است.
مرادی خاطرنشان کرد :همکاری مردم با نیروهای نظامی و انتظامی از اهمیت زیادی برخوردار است و در سایه این مشارکت، نظم و امنیت پایدار حاصل می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 2 بخش و 62 روستا در غرب استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز دریایی دارد.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال