30 پایگاه جمع آوری زکات فطره در آستارا دایر شد

آستارا - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آستارا گفت: همزمان با روز عید سعید فطر، 30 پایگاه جمع آوری زکات فطره در این شهرستان فعالیت خود را آغاز می کند.

بهرام تسلی نیا روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: 28 پایگاه ثابت و 2 پایگاه سیار زکات فطره مردم آستارا را جمع خواهند کرد و در این راستا اداره بهزیستی، انجمن بیماران کلیوی و مرکز نیکوکاری این شهرستان نیز مشارکت خواهند کرد.
وی اظهار کرد: مطابق تفاهم نامه کمیته امداد و روحانیان مساجد روستاها، زکات جمع آوری شده از هر روستا در میان نیازمندان همان روستا توزیع خواهد شد.
وی بیان کرد: حداقل مبلغ فطریه برای هر نفر 80 هزار ریال (بر اساس قوت غالب گندم) و مبالغ کفاره روزه خواری غیرعمد برای هر روز 25 هزار ریال و کفاره روزه خواری عمدی برای هر روز یک میلیون و 500 هزار ریال است.
تسلی نیا ادامه داد: در سال گذشته یک میلیارد و 570 میلیون ریال زکات فطره در آستارا جمع ‌آوری و بین نیازمندان تقسیم شد و کمیته امداد به‌ عنوان متولی امور محرومان جامعه، در راستای احیای سنت‌های حسنه قدم برمی‌دارد.
2 هزار و 601 خانوار با چهار هزار و 700 نفر جمعیت در آستارا تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند.
حجت الاسلام ابراهیم حاتمی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: نماز عید فطر در ساعت 7:45 دقیقه به امامت امام جمعه آستارا در مقابل مسجد آبروان خیابان امام (ره) این شهر اقامه خواهد شد.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی و خدماتی امکانات خود را برای برگزاری نماز عید فطر بسیج کرده‌اند و یک دستگاه اتوبوس برای جابجایی رایگان نمازگزاران توسط شهرداری، یک دستگاه آمبولانس و یک پایگاه امداد جمعیت هلال احمر برای خدمات رسانی آماده شده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال