خیران تالش 443 میلیون ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره زندان تالش گفت: نیکوکاران این شهرستان در همایش ستاد دیه، 443 میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، محمد بصیری در همایش ستاد دیه تالش اظهار داشت: این کمک ها به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی ناتوان در پرداخت مهریه، تصادف و چک تعلق می گیرد و خیران با کار خیر خویش، زندانیان و خانواده های آنان را از آسیب های مختلف مصون می کنند.
وی با اشاره به این که 115 زندانی جرایم غیر عمد در تالش منتظر کمک های مالی خیران برای آزادی هستند افزود: کل بدهی آنها یک هزار و 670 میلیارد ریال بود که با گذشت شاکی ها، رقم بدهی آنان به 100 میلیارد ریال کاهش یافته است.
جور جمالی ریاست دادگستری تالش نیز در این همایش گفت: آزادی یک زندانی، آزاد کردن یک خانواده است و تبعات مثبت این عمل خیر نه تنها برای خانواده بلکه برای جامعه و کشور مفید خواهد بود.
حجت الاسلام محمدامین نقدی امام جمعه تالش هم در این آئین با اشاره به آیات و روایاتی در خصوص کارهای خداپسندانه گفت: کار خیران در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، بسیار ارزشمند است و پول هایی که در این راه خرج می شود، موجب خشنودی خدا و تامین توشه آخرت خواهد شد.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.
7106 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال